Market Poşeti

Market Poşetleri

 

Opp poşet mekanik özellikleri değiştirilmiş gıda sektöründe çok fazla kullanılan ekonomik bir poşet türüdür. Opp oriente polipropilen’in kısaltılmış halidir. Film haline getirilmiş olan polipropilen maddesinin tek taraftan gerdirme işlemi yapılarak üretilir. Hiç gerdirilmeden üretilen çeşidine CPP, çift yönde gerdirilmiş olan çeşidine de BPP ismi verilmektedir.

 

CPP Cast polipropilen, BPP ise Bioriente Polipropilen anlamındadır. Polipropilen dayanıklı ve şeffaf bir film özelliğini taşımakta ancak ısı ile yapıştırılamayan bir hammaddedir. İçerisine yoğunluk belirleyici LDPE konularak ısı ile yapışabilme özelliğini elde eder.Üzerine baskı yapılmak istenildiği zaman her iki alanın da baskı için kullanılabilir ve teknik olarak da ofset baskı tekniğidir.

 

Opp Poşet Özellikleri Nelerdir?

 

Naylon poşetler ile opp poşet kıyaslandığında rengi daha parlak ve daha şeffaf özelliklere sahiptir. Kullanım esnasında esneme özelliği vardır. Yüksek optik ve mekanik özelliklere sahiptir. Kimyasal maddelere karşı koruyucu özelliği olan bir maddedir. Sağlık açısından en zararsız plastik madde olma özelliği ile tercih nedenidir.

 

Hijyenik ve sağlık açısından zararları en aza indirgenmiş ve toz tutmaz. Opp’ler genellikle jelâtin poşetler için kullanılan bir ifadedir. Tekstil alanında çok fazlaca kullanılır. Çiçek ambalajlarında opp poşet kullanımı yaygındır. Kırtasiye sektöründe de çok tercih edilir. Çok düşük ısılarda yapışma özelliği ve dayanıklı olması açısından laminasyon katmanı olarak kullanılır.

 

Opp Plastik Poşet Kullanılan Sektörler Hangileridir?

 

Yiyecek içecek sektöründe, sağlık sektöründe, bijuteri sektöründe, kozmetik sektörde, oyuncak sektöründe çok yaygın olarak kullanılmaktadır. Sektörlerde içine konulacak ürünün cinsine göre ebat, boyut ve modelleme yapılabilmektedir. Opp poşet üzerine istenilen baskıda uygulanmaktadır. Üzerine konulan şapkalar sayesinde raf sistemlerinde asılabilme özelliğine sahip olurlar.

 

Ürün parlaktır. Toz ve zerrecik içermez ve toplamaz ayrıca puslu değildir. Genelde ağzı yapıştırmalı ve askıları vardır. Düşük ısılarda birbirine yapıştırılması çok kolaydır. Parlak olduğu için özellikle mağazacılık ve görselliğin ön planda olduğu sektörlerde çok kullanılır. Ebat olarak en küçük ebattan devasa büyüklükteki ebatlar kadar üretim yapılmaktadır.

 

Opp Poşet Çeşitleri

 

Meksika şapkalı opp poşet çeşitleri, bantlı opp poşet, yapışkanlı opp poşet en çok kullanılan çeşitleri arasındadır. Kuruyemiş ve şekerlemecilerde ufak gramajlarda ürünler hazırlanarak askılarında raflara dizilir ve tüketicilere bu şekilde sunulur. Çiçekçiler özellikle buket çiçeklerde alt kısmını sarmak ya da çiçeği komple içine koymak için kullanırlar.

 

40*45/ 40*50/ 40*55/ 40*60/ 40*65/ 40*75/ 42*55/ 42*65/ 42*75 gibi ölçüleri piyasada çok fazla kullanılan çeşitlerindendir. Baharat sektöründe de çok fazla şekilde kullanılır. Numune paketlemede de kullanımı oldukça yaygındır. Şeffaf olması içerisindeki ürünün görülmesini sağlar. Hediye paketleme esnasında da opp bantlı jelatin modelleri kullanılmaktadır. Tabanlarında körük kullanılarak iç hacmi genişletilir ve bu şekli ile özellikle çikolata ve dekorasyon süsleme çiçeklerinin paketlemesinde kullanılır.

 

Nasıl Yardımcı Olabiliriz? Lütfen İletişime Geçiniz