Mağaza Poşeti El Geçme

 

Mağaza Poşeti El Geçme

 

Poşet sektöründe tüketici tarafından çok fazla tercih edilen çeşitlerden bir tanesidir. Giyim sektöründe, ayakkabı sektöründe, kırtasiye, yan tekstil ürünler başta olmak üzer birçok kullanım alanına sahiptir. İçeriğinde kullanılan hammaddelerin miktarları doğrultusunda kalite ve fiyatları belirlenir. Tercih edilen ebat ve boyutlarda yapılabilmektedir.

 

Üzerine talep doğrultusunda reklam baskısı yapılır. Tedarik edilirken kilo bazında üretim yapılacağı bilinmelidir. Her renkte yapılabilmektedir. En çok tercih edilen ve fiyat olarak avantajlı olan renk beyazdır. Ürün gramajları içine konulacak materyal doğrultusunda ayarlanabilmektedir.

 

El Geçme Mağaza Poşetleri Kullanım Alanları Nerelerdir?

 

Tekstil mağazalarında ürün satışından sonra satılan mamulün paketlenerek götürülmesini sağlar. Ayakkabı sektöründe özellikle dört köşe kutuların daha düzenli bir şekilde paketlenerek sevk edilmesine yarar. Kırtasiyelerde en çok tercih edilen sunum poşetlerindendir. Firmaların tercihleri doğrultusunda markanın ön plana çıkmasını sağlamak için kurumsal kimlik tasarımları mağaza poşeti el geçme ürünü üzerine baskı olarak uygulanabilir. İster tek yön, ister çift yönlü istediğiniz kadar renkli baskı uygulaması yapılabilmektedir.

 

El Geçme Mağaza Poşeti Özellikleri

 

Mağaza poşeti el geçme ürünleri polietilen malzemelerden üretilmektedir. Polietilen malzemeler kendi içerisinde üç farklı bölüme ayrılmaktadır. Bunlardan LDPE olanı alçak yoğunluk içeren ve poşetin daha yumuşak ve esnek olmasını sağlayan hammadde çeşididir. MDPE ise orta yoğunlukta olan ve poşetin orta yumuşaklık derecesi ile sertlik ve sağlamlık açısında kalibresini belirleyen hammaddedir.

 

HDPE poşetin tamamı ile sert ve dayanıklı olmasını sağlayan yüksek yoğunluk içeren hammaddedir. Üretimi tek katlı ya da çok katlı film kullanılarak gerçekleştirilir. En büyük özelliği geri dönüşümü yapılabilmesi ve geri dönüşümü yapılmış hammaddelerden üretilmesidir. Katmanları mikron ölçüsü ile belirlenir. Genelde iyi bir hammaddeden imalatı yapılacak olan poşetlerde 16 mikron yani çift kat özellik bulunmaktadır. Fiyat kriterleri hammaddeye göre belirlenir.

 

El Geçme Mağaza Poşetinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

 

Öncelikle sağlıklı ve geri dönüşümü olan hammaddelerden imal edilmiş olmasına dikkat edilmelidir. İçine kullanılacak ürünün ağırlığına göre LDPE, MDPE ya da HDPE hammaddelerinin hangisinin kullanılacağına en başta doğru karar verilmelidir. Üzerine yapılacak olan baskı kalitesi de önemlidir. Sonuçta firmanın reklamı olacağı için doğru b ilgiler içermeli ve kalitesi uygun olmalıdır. İki kalite şeklinde satışı yapılır.

 

Geri dönüşümü yapılmış olan ikinci kalite ürünler fiyat avantajı sağlar. Ürünler piyasa şartlarında baskılı olarak genelde en az 10 kg olarak üretilmektedir. Makinelerin donanım performansları doğrultusunda günlük 300 kg’a kadar üretim yapabilen makineler bulunmaktadır.

 

Mağaza poşeti el geçme ürünlerinden kullanılan hammaddeler, üzerine yapılan baskı boyaları, işçilik gibi faktörler belirleyici özellikler içermektedir. Yanlış hammaddeler kullanımı sonucu kansorejen içeren ürünlerin insanlarla temasında istenmeyen sonuçlar olabilir. Bu yüzden üretimi yapacak firmanın çok iyi seçilmesi gerekmektedir.

Nasıl Yardımcı Olabiliriz? Lütfen İletişime Geçiniz