Mağaza Poşeti Atlet

 

Mağaza Poşeti Atlet

 

Mağaza poşeti atlet marketlerde, mağazalarda, manav, kasap, fırın hatta pazaryerlerinde en çok kullanılan poşet çeşididir. Türk Standartları Enstitüsü yani TSE’nin belirlemiş olduğu standartlar çerçevesinde en fazla 15 mikron olarak üretilebilmektedir. Birçok farklı boyutta ve renkte üretimi yapılmaktadır. Mağazalarda kullanılan çeşitlerine zemin kısmına körük eklenerek daha fazla yük taşıyabilmesi için olanak sağlanır.

 

Üretiminde HDPE, LDPE ve LLDPE karışımlarını içeren hammaddeler kullanılır. Polietilen malzemeden üretilmiştir. Daha önceleri sadece şeffaf olarak üretilmekte iken artık içerisine eklenen özel bir hammadde sayesinde her renk üretimi yapılabilmektedir. Şekli içi giyim olarak kullanılan atlete benzediği için adını buradan almıştır. Hem çok dayanıklı hem de ekonomik maliyetlidir. Poşetin her iki tarafına da baskı yapılabilmektedir.

 

Mağaza Atlet Poşetleri Ebatları Nasıl Olmalıdır?

 

Kullanılacak mekânda içine konulacak ürünün ağırlığına göre hareket edilmesi gerekmektedir. Marketlerde yüksek yoğunluk kullanılırken, fırınlarda küçük yoğunluklu mağaza poşeti atlet kullanılabilinir. 20*35 / 25*45 / 30*50 / 30*60 / 40*60 / 50*90 ölçüleri piyasada en çok tercih edilen boyutlarıdır. Talebe göre boyutlandırmada istenilen ölçü kullanılabilmektedir. Ayrıca poşetler üzerine istenilen baskı da yapılmaktadır. Kurumsal işletmeler prestij açısından reklamını yapabilmek ayrıca ürünün nerden alındığının bilinirliğini artırmak için baskılı poşet tercih ederler.

Mağaza Atlet Poşetleri Özellikleri Nelerdir?

 

Üretiminde yüksek yoğunluklu hammadde malzemesi ve düşük yoğunluklu hammadde malzeme karışımı kullanılarak elde edilen polietilen kullanılır. Beyaz, şeffaf, mavi, sarı, kırmızı, lacivert ve yeşil renkleri en çok tercih edilen renklerdir. Market ve süpermarketlerde alışveriş poşeti olarak kullanılır. Pazar yerlerinde sıklıkla tercih edilir.

 

Manavlarda meyve ve sebzelerin müşteri satışından sonra taşınması için kullanılır. Fırınlarda ekmek alan müşterilerin ekmekleri taşıması içine konularak verilir.  Marketlerde çok fazla tercih edilir. İçerisine fazla ürün konulacağı için marketlerde kullanılan kalınlık diğer tanzim yerlerinde kullanılanlara göre daha kalındır. Baskı yapılabilme özelliği ile de reklam açısından etkili bir üründür.

 

Mağaza Atlet Poşetlerinin Çeşitleri Arasındaki Farklılıklar Nelerdir?

 

Mağaza poşeti atlet ürünü iki farklı şekilde üretilmektedir. Alçak yoğunluklu ve yüksek yoğunluklu olarak adlandırılır. Alçak yoğunluklu olan atlet poşete F2 naylon adı verilir. Yüksek yoğunluklu olan ise HDPE isimli hışır modelidir. F2 naylon atlet poşet ile HDPE hışır atlet model arasındaki yoğunluk farklı ürünlerin kalın ya da ince olması olarak da değerlendirilebilinir.

 

Alçak yoğunluğu olan yani daha kalın olan poşet gramaj olarak da ağır geleceği için maliyeti yüksektir. Yüksek yoğunluğu olan poşet gramajı düşük olacağı için tedariki esnasında alınırken kiloya daha çok adet girecektir. Kalın olanlar kurumsal işletmelerde özellikle süpermarketlerde maliyetine bakılmaksızın içerisine çok fazla ve ağır ürünler girebileceği düşünülerek tercih edilir. Ancak bakkal, manav, kuruyemişçi, şarküterici, Pazar yeri gibi hafif kullanım alanlarında ince olanlar tercih edilir.

 

 

 

 

Nasıl Yardımcı Olabiliriz? Lütfen İletişime Geçiniz