Jelatin Poşet

Jelatin Poşet

 Çok farklı çeşitlerde ürün ambalajlama poşetleri vardır. Bunların içerisinde en çok tercih edilenlerinden bir tanesi de jelatin poşet diyebiliriz. Yatay ve dikey ölçülere göre talep edilen boyutlarda yapılan bir tarafında koruyucu yapışkan bant konularak kapanması sağlanmaktadır. Paketleme ve saklama çözümleri için jelâtin poşet çok uygundur.

Özellikle giyim mağazalarında çok fazla tercih edilir. Her iki tarafının da şeffaf olması ve içerisine konulan ürünün gözükmesi bir avantajdır. Kendinden bantlı ya da manuel bantlı olarak iki çeşide ayrılmaktadır. Jelatin poşet kullanım amaçlarına göre farklı kalınlıklarda yapılabilir. Üreticiler tüketicilerin talep ettiği gramajlarda ve boyutlarda bu ürünü üretmektedir. İçine konulacak ürün ağırlığı fazla ise poşetin hammaddesi biraz daha kalın tutulur.

 

Jelâtin Poşet Kullanım Alanları Nelerdir?

 Ambalaj malzemesi satılan yerlerde jelatin poşet bulmak mümkündür. Jelatin poşet kargo gönderilerinde kullanılabilecek bir malzemedir. Ayrıca dergi ve broşür dağıtımı yapılırken de bu ürün kullanabilir. Mağazacılık sektöründe raflara ürünleri koyarken ürünlerin kirlenmemesi ya da daha düzgün durması açısından jelatin poşet içerisinde sergilenmesi mümkündür.

Bantlı olarak yapılan üretimler paketleme esnasında pratiklik açısından profesyonel bir çözüm sunar. Piyasada 20*40 / 28*40 / 30*60 / 40*60 / 42*75 / 45*65 ve 45*75 ölçüler standart hale getirilmiş en çok satan boyutlarıdır. Bantsız olan jelatin poşetler şarküterilerde ve kuruyemişçilerde daha çok tercih edilir. Jelatin poşet satışı yapılırken kilogram hesabı yapılır. Poşetlerin imalatında çevre dostu hammaddeler kullanılmaya dikkat edilir.

Jelâtin Poşet Nasıl Üretilir?

 

Üretici firmalarda jelatin poşet beş farklı makina kullanılarak üretilmektedir. Hammaddesi plastik olan jelatin poşet için iyi bir karışım yapılması gerekmektedir. Bu karışım sonrasında elde edilen film plastik makinasında işlenerek rulo haline getirilir. Şayet üzerine herhangi bir baskı yapılacak ise bu aşamadan sonra baskı makinası devreye girer.

Dördüncü aşamada plastik kesim makinası kullanılarak hangi boyut ve ebatta kesilecek ise jelatin poşetlerin kesimi yapılır. Kesimden sonra çıkan fireleri tekrar kullanmak için geri dönüşüm makinası kullanılır. 21. yüzyılın başlarından beri sürekli gelişen teknolojik donanımlar sayesinde jelatin poşet sektörü daha da profesyonel bir hale gelmiştir.

Jelâtin Poşet Özellikleri

 Poliproblen hammaddeden yapılmış olan jelatin poşet şeffaftır. İstenilen ebat ve boyutlarda üretimi yapılmaktadır. Şeffaf olduğu için içine konulan ürünü her iki tarafından da görme imkanı vardır. Jelatin poşetler kilogram olarak ya da rulo hesabı yapılarak fiyatlandırılır. Bantlı ve bantsız çeşitleri vardır.

Daha çok yapıştırması pratik ve zamandan kazanması açısından bantlı poşet yani yapışkanlı poşet tercih edilir. Firmaların logoları, iletişim bilgileri, adres bilgileri gibi reklam içerikli ve tanıtıma dayalı baskı talep ettikleri takdirde jelatin poşet üzerine baskı yapılabilmektedir. Jelatin poşet içerisine konulan ürünü koruması açısından ve görselliğini sergilemek açısından tercih edilen bir üründür.

Nasıl Yardımcı Olabiliriz? Lütfen İletişime Geçiniz